04 грудня - другий день Конгресу УСЛ.

• 2021-12-04

Голова студентського самоврядування Донецького національного медичного університету - Семак Артур звітував про діяльність свого ОСС і розповів про складнощі, які викликані війною на сході України.
«Абітурієнти їдуть в інші міста - Київ, Харків, Львів і не вертаються після навчання, адже багатьом психологічно важко, коли під боком війна.» - наголосив він - «Не дивлячісь на це, ми активно провадимо студентську і наукову діяльність».

Нагадаємо, 18-19 листопада студентки нашого вишу прийняли участь у 83 всеукраїнському медичному конгресі студентів та молодих вчених: «МЕДИЦИНА ХХІ СТОРІЧЧЯ», який було організовано саме Донецьким національним медичним університетом.

На Конгресі грунтовно розібрали два Проєкти Закону: 6313, яким планують внести зміни до ст.40 і 5727, що передбачає зміни до статті 48 ЗУ"Про вищу освіту".

Проєкт Закону 6313 безпосередньо стуосується діяльності студентського самоврядування і передбачає створення ОСС як громадської організації та державне фінансування. Ідея направленна на створення автономії ОСС, але на практиці може заблокувати діяльність, адже першочергово виникають труднощі із законністю. ГО не є ОСС і суперечливою стає процедура виборів голів студрад та відкривається поле для рейдерства. Більше того, в діючій редакції закону є можливість для ОСС створювати юрособу - ГО, але це не є обов’язковим і дає кожному вишу право вибору.
Також не врахвоно безліч питань суто юридичного і бухгалтерського супроводу та тривалий процес внесення змін до юстиції.

Проєкт Закону 5727 стосується врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземців та осіб без громадянства.
Народна депутатка Наталія Піпа розказала, що в процесі опрацювання законопроекту планують залишити викладання англійською та державною мовою. Навела приклад країн ЄС, та окремо Франції і наголосила, що «у Франції держава виділяє фінансування виключно для вишів, які викладають державною мовою.».

Також була проведена панельна дискусія з представниками бізнесу «Студенти і бізнес». Зокрма, учасники Конгресу змогли поставити питання Олексію Жмеренецькому - співзасновнику і експерту “Аналітично-експертного центру “Оптіма” та мозкового центру “Foundation For Future”.

Другий день завершився світським вечором Конгресу УСЛ